Lista aktualności Lista aktualności

Akcja #sprzątaMY już po raz czwarty – tym razem koło Ostrołęki

Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda sprzątali las na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. Czwarta edycja popularnej akcji #sprzątaMY odbyła się 20 czerwca w Nadleśnictwie Ostrołęka.

 

Ponad 350 osób – uczniowie lokalnych szkół podstawowych, harcerze, strażacy ochotnicy, samorządowcy i oczywiście leśnicy – wzięli udział w czwartej edycji akcji #sprzątaMY. Tym razem odbyła się ona na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, a konkretnie w Leśnictwie Goworowo w Nadleśnictwie Ostrołęka. Tradycji stała się zadość – w akcji, jak co roku, uczestniczyła Para Prezydencka – Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda. 20 czerwca na terenie Nadleśnictwa Ostrołęka las sprzątali także m.in. Wiceminister Środowiska Edward Siarka i Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica.

- Czas, żeby przypomnieć, aby szanować las, dbać o nie i zachować je w czystości – podkreślał podczas oficjalnego podsumowania akcji Prezydent RP Andrzej Duda. Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda przypominała z kolei, że zaśmiecanie lasów ma też wymiar ekonomiczny: - Na sprzątanie śmieci Lasy Państwowe wydają co roku wiele milionów złotych – podkreślała Pani Prezydentowa.

Adam Roczniak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie wręczył Parze Prezydenckiej statuetki „Serce dla Lasu”. – Panie Prezydencie, Pani Prezydentowo jako leśnicy jesteśmy Państwu ogromnie wdzięczni, nie tylko za udział w akcji sprzątamy, ale także za to, że zawsze możemy liczyć od Państwa na dobre słowa o naszej działalności. Statuetki „Serce dla lasu” są naszym wyrazem podziękowań za to, że zawsze wspieracie Państwo polskich leśników – powiedział Dyrektor Adam Roczniak.