Lista aktualności Lista aktualności

Strażacy z Lidzbarka Warmińskiego ćwiczyli gaszenie pożaru lasu.

Taktykę i technikę gaszenia pożarów lasu trenowali 25 czerwca br. na terenie leśnictwa Rogóż (Nadleśnictwo Bartoszyce) zawodowi strażacy z Komendy Powiatowej w Lidzbarku Warmińskim oraz strażacy ochotnicy z terenu gmin Lidzbark Warmiński i Kiwity w ramach ćwiczeń Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim pod kryptonimem „Rogóż 2021”.

Założenia taktyczne przewidywały poza gaszeniem pożaru lasu również zadania z zakresu radiowej koordynacji działań, budowy punktu czerpania wody na naturalnym zbiorniku oraz dostarczania wody na duże odległości, co jest umiejętnością nader potrzebną w kontekście gaszenia pożarów lasu.

Ogółem w ćwiczeniach wzięło udział, sześć jednostek ochotniczych i państwowych straży pożarnych. Wspólnie trenowało ponad trzydziestu strażaków oraz pracownicy Lasów Państwowych. Poczynaniom podległych jednostek bacznie przyglądali się rozjemcy z KP PSP Lidzbark Warmiński. Ćwiczenia zakończyła odprawa i wspólny posiłek.

Dla nas leśników trening współdziałania z jednostkami Straży Pożarnej to bardzo istotny element podnoszenia poziomu bezpieczeństwa zarządzanych lasów.