Asset Publisher Asset Publisher

Leśniczy Paweł Ulaniuk - laureatem "Optal 2021"

W dniu 01.10.2021 w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, odbyła się uroczysta ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XII Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Leśników "OPTAL 2021", który jest organizowany pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W kategorii "Fotografia" I miejsca za pracę pod tytułem "Ułamek sekundy" zajął Paweł Ulaniuk – leśniczy leśnictwa Czarny Las Nadleśnictwa Bartoszyce.

Dodatkowo, cztery prace o tytułach: "Pomykaj, że chyżo", "Biel", "Bliskie relacje" oraz "Zima" otrzymały wyróżnienia jurorów.
W Przeglądzie wzięło udział 70 twórców z całej Polski. W sumie do Gołuchowa nadesłano 337 prac, w sześciu kategoriach: malarstwie, rzeźbie, literaturze, tkaninie, fotografii i multimediach. Paweł Ulaniuk uprawia z fotografikę od kilkunastu lat. Jego prace powstały w dużej części, na terenie, na którym pracuje zawodowo jako leśnik. Cieszą się one dużym zainteresowaniem i były chętnie wystawiane w przestrzeni publicznej nie tylko lokalnie. To znakomity sposób na promocję lasów i przyrody.