Asset Publisher Asset Publisher

Świętowaliśmy razem z wojskiem

Uroczystości rocznicowe związane z utworzeniem zaprzyjaźnionych formacji wojskowych stały się znakomitą okazją do promocji Lasów Państwowych nie tylko wśród naszych gospodarzy, ale także wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Okazją do wyjścia w plener z ofertą edukacyjno – promocyjną było zaproszenie do udziału w pikniku zorganizowanym w dniu 6 września z okazji 25-lecia istnienia 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Również w tym dniu nasz pododdział wraz z pocztem sztandarowym wziął udział w uroczystej zbiórce na Placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach, podczas której odsłonięto pomnik Orła Białego.

Tydzień później stoisko promocyjne Nadleśnictwa Bartoszyce zostało zaproszone do udziału w pikniku militarnym zorganizowanym w dniu 14 września z okazji 100 - lecia sformowania 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w której skład wchodzi Bartoszycka Brygada.

Na pamiątkę jubileuszu 100 - lecia Dywizji na terenie Nadleśnictwa Bartoszyce zostało posadzonych 100 dębów. Jeden z dębów, w jednostce wojskowej, posadził osobiście Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, który w dniu 14 września brał udział w uroczystościach i wizytował brygadę. Podczas sadzenia asystowali mu Dowódcy 16 PDZ i 20 BBZ oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce.