Asset Publisher Asset Publisher

Samorządowcy po raz czwarty biegali w Pienach

W sobotę 30 maja wokół obiektu edukacyjno – rekreacyjnego „Leśna Polana” w Pienach biegacze - samorządowcy Województwa Warmińsko – Mazurskiego zmagali się w biegach przełajowych, nad którymi honorowy patronat objął Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat.

Od czterech lat wojewódzkie samorządowe biegi przełajowe "Urzędasy biegną przez lasy" współorganizują Stowarzyszenie „Herkus", Miasto Sępopol i Nadleśnictwo Bartoszyce. W sztafecie na dystansie 4 x 1550 metrów stanęło do rywalizacji dziesięć zespołów, zaraz potem odbył się bieg indywidualny na 3100 metrów. W tegorocznej edycji imprezy w kategorii zespołowej na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, natomiast w biegu indywidualnym zwyciężył Mirosław Figat  - radny z Bartoszyc. Było też mnóstwo innych klasyfikacji zespołowych i indywidualnych – wszystkie z nagrodami, humorem i świetną atmosferą majowego pikniku, zatem przegranymi mogą czuć się jedynie ci, którzy na zawody nie przyjechali. Poza sportową rywalizacją, biegi były znakomitą okazją do promocji lasów, jako miejsca aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia.