POGRANICZE

Spotkaj "Ducha Starych Prus". Zanocuj w lesie na pograniczu dwóch historycznych krain nad malowniczą Pisą pod dachem z koron starych drzew...

Nadleśnictwo Bartoszyce uczestniczy w Programie „Zanocuj w Lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. Regulaminem korzystania z obszaru; 

2. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/ (przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy nie znajdziesz się na obszarze objętym zakazem);

3. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu https://czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-lesie-i-porady-3

4. Z informacjami,  na które powierzchnie obowiązuje zakaz wstępu (załączniki poniżej).

5. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koło łowieckie ma obowiązek podawać do wiadomości gminy. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! Dzierżawcą obwodów łowieckich na terenie obszaru jest Wojskowe Koło Łowieckie "Daniel" w Bartoszycach.

6. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza  oraz przesłanie go na adres: bartoszyce@olsztyn.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

7. Na terenie obszaru nie ma wyznaczonych miejsc do palenia ognisk. Używanie ognia w lesie jest zabronione.

 

 

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Chodzisz na wycieczki do lasu? Nocowałeś/aś w lesie albo nie wykluczasz zrobienia tego w przyszłości? Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na któreś z tych pytań, to prosimy wypełnij krótką ankietę.

 Pytamy osoby zainteresowane aktywnym spędzaniem czasu w lesie o ich doświadczenia, opinie i potrzeby. Zebrane informacje posłużą Lasom Państwowym do oceny i ulepszania Programu. Ankieta jest anonimowa.

- PRZEJDŹ DO ANKIETY -

 

 

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:
Mateusz Wrona

tel: +48 533 204 071

e-mail: mateusz.wrona@olsztyn.lasy.gov.pl